Centrum Pomocy Psychologicznej UW od początku epidemii koronawirusa prowadzi konsultacje psychologiczne online dla studentów i pracowników uczelni. Ze wsparcia przez internet można skorzystać także w okresie wakacji. W sierpniu studenci UW mogą również wziąć udział w warsztatach dotyczących budowania relacji oraz problemu prokrastynacji.
Centrum Pomocy Psychologicznej UW jest punktem pierwszej pomocy psychologicznej dla społeczności Uniwersytetu. W okresie epidemii koronawirusa jednostka ta udziela bezpłatnych konsultacji terapeutycznych online dla studentów i pracowników uczelni.
Ze wsparcia CPP można skorzystać także w okresie wakacyjnym. Internetowe konsultacje psychologiczne dostępne są teraz dla studentów i pracowników UW bez zapisów, cały czas można także korzystać z doraźnej pomocy online w sytuacjach kryzysowych. Informacje szczegółowe dotyczące zdalnych spotkań z psychologami znajdują się na stronie CPP.
Letnie warsztaty
W wakacje studenci UW będą mogli także wziąć udział w organizowanych przez CPP letnich warsztatach online, dzięki którym zdobędą większą wiedzę o sobie oraz nowe umiejętności interpersonalne.
– W natłoku codziennych obowiązków często nie mamy czasu, żeby przyjrzeć się swoim problemom. Dlatego też wakacje to świetny moment dla studentów na nadrobienie różnych zaległości, również tych związanych z potrzebą rozmowy o przeżywanych stresach i trudnościach. To także dobry czas na rozwijanie umiejętności, np. związanych z budowaniem relacji. Z pewnością zaprocentują one w czasie roku akademickiego – mówi dr Szymon Chrząstowski, kierownik CPP UW.
Celem cyklu warsztatów „Wakacyjny remont relacji” jest rozwijanie uważności w relacjach z bliskimi, zwiększanie świadomości na temat wpływu wcześniejszych doświadczeń na obecne związki oraz poszerzanie kompetencji dotyczących budowania i dbania o relacje. Drugi z warsztatów w ramach oferty wakacyjnej CPP dotyczy zagadnienia prokrastynacji. Warsztaty „Nie odkładaj na później – warsztat dla osób z problemem prokrastynacji” przeznaczone są dla osób, które unikają zaangażowania przez robienie niepotrzebnych rzeczy lub mają problem z podejmowaniem decyzji. Warsztaty obejmują 5 spotkań online w grupie od 5 do 7 osób. Pierwsze ze spotkań odbędzie się 19 sierpnia.
Na warsztaty obowiązują zapisy. Informacje szczegółowe dotyczące tematyki warsztatów oraz możliwości udziału w spotkaniach znajdują się na stronie internetowej http://cpp.uw.edu.pl/ oraz na profilu jednostki na Facebooku.
Wsparcie w czasie epidemii
Od 16 marca do połowy lipca 2020 r. w konsultacjach online udzielanych przez psychoterapeutów Centrum Pomocy Psychologicznej UW wzięło udział 280 osób, z czego 180 po raz pierwszy. W czasie epidemii SARS-CoV-2 dr Anna Mach i dr Joachim Kowalski prowadzili także grupę wsparcia w formie online. Więcej informacji o działalności CPP UW znajduje się pod adresem: http://cpp.uw.edu.pl. Na stronie CPP dostępne są także stale aktualizowane informacje o możliwości uzyskania wsparcia w innych placówkach na terenie Warszawy.
Źródło: www.uw.edu.pl